Zahrada

Zahrada hodně napoví o svém majiteli.

Co preferuje, co se mu líbí, ale také, jestli je lajdák nebo pečlivý zahrádkář. Někdo si najme profesionály přes zahradní design pro vytvoření hezké zahrady, ale většina lidí si jí vytvoří sama. Mají radost z vykonané práce a rádi se pochlubí známým, že je to jejich vlastní dílo. Ať již se Vám líbí jen tzv. vybetonovaná zahrada bez rostlin, protože jste třeba alergičtí na pyl nebo zákoutí osázená rostlinami, keři a stromky, vždy potřebujete nějaké doplňky k dotvoření celkového rázu Vaší zahrady. V zimě na zahradě na člověka nenarazite, ale jakmile se trochu oteplí, začnou se zahrádky hemžit lidmi.

Co takhle gril nebo zahradní solární osvětlení. Možná Vám budou stačit slunečníky nebo markýzy k zastínění Vašeho posezení. Pokud jste však náročnější, jistě si vyberete z nabídky párty stanů. Moderní ratanový nábytek vždy vtiskne zahradě nádech noblesy. Ať již jsou to židle se stolkem nebo lehátko, košíky nebo houpačky.  Ale ani dřevěný nábytek není k zahození. A víte, co to jsou gabiony? Já to do nedávna nevěděla. Jsou to ty krásné ploty z kamení naskládaného v drátěné síťce. Začínají se objevovat stále víc. Pro krásně upravenou zahradu potřebujeme nejen doplňky, ale také nářadí. A přiznejme si, že s kvalitním nářadím, to jde samo.

Zahrada s doplňky

nábytek pro zahradu

Pokud vlastníte velkou zahradu, neobejdete se bez strojů jako jsou sekačky, křovinořezy, kultivátory a další vymoženosti moderní doby, které nám usnadňují práci. Součástí velkých zahrad bývá zpravidla bazén, ať již zabudovaný v zemi nebo nadzemní. A v posledních letech se v zahradách stále častěji objevují dřevěné můstky.  Ale mě osobně uchvátila vířivka. Když jsem ji uviděla v Hornbachu, od té doby neustále přesvědčuji rodinu, že by nebylo špatné mít tuto vířivku doma. Zatím bezvýsledně, ale jsem přesvědčená, že časem se mi to určitě povede. :) Dá se umístit kdekoliv, i ve velmi malé  nebo hodně členité zahradě.  Zpravidla stačí rovné místo o rozměru 2×2 m u menší varianty.