Zahrada

Jak má vypadat správná zahrada. Podle toho, co kdo preferuje, co se mu líbí, ale také, jestli je lajdák nebo pečlivý zahrádkář. Někdo si najme profesionály přes zahradní design pro vytvoření hezké zahrady, ale většina lidí si jí vytvoří sama.

Ať již se Vám líbí jen tzv. vybetonovaná zahrada bez rostlin, protože jste třeba alergičtí na pyl nebo zákoutí osázená rostlinami, keři a stromky, vždy potřebujete nějaké doplňky k dotvoření celkového rázu Vaší zahrady.


V tomto slovenském obchodě najdete úžasný ratanový zahradní nábytek, který Vám dovezou i do ČECH.

Zahrada hodně napoví o majiteli.

Víte, co to jsou gabiony? Jsou to ty krásné ploty z kamení naskládaného v drátěné síťce. Začínají se objevovat stále víc. Pro krásně upravenou zahradu nepotřebujeme zahradního architekta, když máme svou vlastní představu.

zahrada, gabiony
gabionový plot

Součástí velkých zahrad bývají zpravidla zahradní domky nebo pergoly s grilem a bazén, ať již zabudovaný v zemi nebo nadzemní. Ale mě osobně uchvátila vířivka. Dá se umístit kdekoliv, i ve velmi malé  nebo hodně členité zahradě.  Zpravidla stačí rovné místo o rozměru 2×2 m u menší varianty. A pro inspiraci, v posledních letech se v zahradách stále častěji objevují i dřevěné můstky. Moderní jsou zahrady v japonském nebo středomořském stylu.

Vybetonovaná zahrada bez rostlin nebo úžasná směs rostlin? 

zahrada dřevěný můstek
dřevěný můstek