Volný čas a zábava

Volný čas to je něco, na co se všichni vždy těšíme a neustále říkáme, že ho nemáme.

Volný čas to jsou kouzelná slova.

Proč ? Náš čas je příliš drahý. V dnešní uspěchané době si neustále stěžujeme, že ho nemáme. Ale je to pravda?

8 hodin bychom měli věnovat spánku, 8 hodin v práci a co zbývajících 8 hodin. To je spousta času. Samozřejmě cesta do práce a z práce je pro některé lidi delší. Potom tady máme nějaký nákup, vyzvednout děti ze školky nebo družiny, udělat s nimi úkoly. Taky poklidit, uvařit nebo zařídit nějakou večeři. Samozřejmě nesmíme zapomenou na svého partnera, tomu se musíme také věnovat. Přesto 8 hodin je relativně dlouhá doba. Všechno je jen o dobré organizaci, to platí především pro starší generace a pro ženy, které ještě nenaučili své protějšky, že existuje dělba práce.

Mladí a volný čas

Mladší lidé již nechtějí trávit většinu času prací a chtějí se bavit, a věřte, umějí si udělat volný čas na svoji zábavu. Nevím, jestli je to tím, že jsou větší sobci. Myslím, že jen nechtějí žít jako jejich rodiče, kteří jim neustále říkali, že nemají čas nebo peníze. Tak tedy vzhůru za zábavou, ať již sportovní, protože chceme vypadat dobře a být zdraví, nebo si třeba přečíst dobrou knížku.

 

volný čas a relax

 

Každý máme jiné priority, i co se týká zábavy. A nezapomeňte na to, že volný čas můžete strávit nejpříjemněji se svými nejbližšími. Pokud stále pochybujete a myslíte si, že nemáte čas, zkuste si určit každý den půl hodiny jen pro sebe. I kdyby to měla být jen vana plná pěny a vy jste volně nechali běžet myšlenky a relaxovali.  Nemysleli na práci, na povinnosti, prostě jen odpočívali. Zjistíte, že máte půl hodiny na relax a to bude začátek.

Naučte se odpočívat a užívat si život a naučte to i svoji rodinu. Neseďte jen u počítače, procházky  v přírodě s rodinou, sport, posezení s přáteli a tak dál, to jsou věci, na které bychom neměli zapomínat. Začněte žít, ne jen přežívat,  život je příliš krátký, než abychom ho promrhali neustálým uklízením a  vyvářením. Až se jednou ohlédnete, abyste si mohli říct.

“Svůj život jsem prožil naplno”

Volný čas a zábava
s t r e e t