Sport

Sport a my, to je neustálá debata. Někdo nemá daleko k činům a opravdu sportuje, avšak někdo o sportu sice hodně mluví, ale sportovat jsme ho nikdy neviděli. Sport je pro mladé i staré, hubené i tlusté, ale ne každý sportuje. Záleží, jak se ke sportu postavíme my, a tak se většinou ke sportu postaví i naše děti. Je úžasné pozorovat rodiče s malými dětmi, jak je vedou ke sportování. Nyní je zima, a proto začneme zimními sporty. Co můžeme v zimě dělat pro své zdraví nebo zábavu venku. Nebudu zde psát o sportech, které se dají provozovat v zimě uvnitř, ale pouze o těch, co provozujeme venku. Pokud v zimě mrzne, až praští dostatečně dlouhou dobu, můžeme bruslit na kdejaké zamrzlé hladině. Samozřejmě bruslení na upravované ledové ploše je lepší. Za prvé tam není taková zima, nefouká tam a led je hladší. Ale…

Sport v přírodě je prostě lepší.

Sport
bobování

 

 

Další věc co můžeme dělat, pokud je napadaný ten správný sníh. Můžeme stavět sněhuláky, dělat bungry nebo iglú pro děti a s dětmi a nebo jen sjíždět na bobech, nebo sáňkách nejbližší kopečky. Pokud máme poblíž větší kopce, můžeme lyžovat nebo jezdit na snowbordech. A jestli poblíž nejsou, můžeme si zajet na hory. V dnešní době jsou neomezené možnosti. I ten, kdo neumí lyžovat, a chtěl by, může využít možností výuky s instruktorem. Za cenu cca 400,- Kč za hodinu. Vybrat si můžete hodinovou výuku, nebo jednodenní nebo vícedenní. Také jsou instruktoři na zavolanou, co za Vámi přijedou do vybraných lokalit. A cena se odvíjí od toho, zda jste jednotlivec nebo skupina.

Oblíbené jsou také dětské lyžařské “školičky”, pro děti již od 3 let. Děti mají tu výhodu proti dospělým, že se rychle učí. A pokud je to začne bavit, je těžké je od sportu odtrhnout. Je jim jedno, jestli jsou celý promáčení. Dopřejme jim tu radost, a sportujme společně s nimi. Uděláme něco pro své zdraví a hlavně naše děti budou mít radost.

Sport je pro mladé i staré, sport je pro hubené i tlusté, sport je prostě pro všechny.