Oblečení na pracovní pohovor

Jaké oblečení si vybrat na pracovní pohovor.

Kolikrát jdeme během života na pohovor? Někdo nikdy, ale jsou lidé, co nemají tolik štěstí a musí chodit častěji, než dostanou vysněnou práci. My se pokusíme Vám trochu poradit, jaké oblečení zvolit. Zda na naše rady dáte, je jen na Vašem uvážení. Jako první Vám zkusíme poradit, jak se obléknout na pracovní pohovor, tak abyste se cítila dobře a přesto vyhověla představám personalistů.

Kalhotový kostým nebo sukně

Nejdříve se musíte rozhodnout, zda to bude kostým a jestli bude se sukní nebo kalhotový, a také jakou bude mít barvu. Tu může zvolit jakoukoliv, vynechala bych však hodně světlé a křiklavé barvy. A od toho se také odvíjí, jaké si vezmete ke kostýmu boty. Vždy jsou nejlepší lodičky, ale pokud je nemáte a je zima, i vyšší boty schováte pod kalhoty. Hlavně, aby budily zdání lodiček, prostě, aby se ke kostýmu hodily.

oblečení na pohovor
nevhodné oblečení
oblečení
nevhodné oblečení

 

Bílá košile nebo barevná

Co se týká košile, nemusí být jen bílá, ale přes všechno tato barva budí dojem serióznosti. A nemusíte mít přitom zapnuté knoflíčky až ke krku. Prostě kombinace černá a bílá je klasika. Košile může koukat pod sakem, je to trochu ležérní, ale mladistvé. Vzhledem k tomu, že pracovní pohovory v prvním kole většinou probíhají s atraktivními asistentkami mladšího věku, je vhodné být oblečen dobře. Ale nenechte se mýlit vzhledem asistentek, jsou to ženy vesměs velice vzdělané a chytré.

Oblečení doplňte vhodnou kabelkou.

Ta by neměla být příliš malá (viz. psaníčko), ani příliš velká (jako nákupní taška). Pokud se budete cítit dobře a přirozeně, jste obléknutá dobře. Ale nezapomeňte, že každý pohovor je tak trochu přetvářka. Prodáváte to, co umíte, na to nezapomeňte.

Oblečení, které si vyberete na pracovní pohovor. Vybírejte dobře. Oblek je prostě důležitý.

Jestliže se rozhodnete pro sukni, nejlepší volba délky je nad kolena nebo pod kolena. Nejsou vhodné minisukně, ani sukně příliš dlouhé. Co se týká silonek, vynechte černou barvu a zůstaňte u přirozené barvy bez lesku.

Pozor dávejte v obchodech při výběru kostýmku. Musíte se v něm opravdu cítit dobře. Možná budete muset oběhat hodně obchodů, než najdete to pravé, ale tím se nenechte odradit. Moje zkušenost je, že každý si nakonec vybere. I já, se svojí konfekční velikostí, která je většinou ihned vyprodaná, jsem kostým koupila a je suprový. Velkým zklamáním pro mě byly prodavačky, jelikož jsem kostým koupila v renomovaném obchodě, kde ovšem nevěděli, že kapsy a klopy u saka se přistehují jen kvůli převozu, a poté se to vypáře. Ale holčiny za to vlastně nemohly, na vině byl jejich zaměstnavatel, který je důkladně neproškolil.

Přeji Vám dobrou volbu při výběru oblečení.

 

Vyzkoušejte anglickou módu, tady si určitě můžete vybrat vhodné oblečení na pracovní pohovor a přitom za to nedat majlant.

oblečení na pracovní pohovor

oblečení na pohovor
business oblek

 

Pro ženy, které mají velikost oblečení 42 a více máme tip, kde nakoupit. Víme, že sehnat něco kloudného ve větších velikostech je někdy problém. Podívejte se na web Tamsin, kde nabízejí zboží pro plnoštíhlé. Buďte originální a mějte radost z každého nového kousku ve Vašem šatníku. Neříkejte si : “Koupím si to až zhubnu” Kupte si to hned, protože život utíká rychleji než chceme :) . Máte nebo znáte jiné stránky, kde nabízejí trendové oblečení 40+? Napište nám do komentáře.