Dřevěný můstek

Dřevěný můstek je originální doplněk zahrady.

Jsou věci, které i v zimní zahradě vyniknou. A nejedná se pouze o rostliny jako je svída krvavá. Rostlina, která je sice opadavá, ale na podzim se zbarvuje do nachově červené a v zimě na sněhu vypadá úchvatně. Nebo kalina bodnanská, která při mírnější zimě rozkvétá již v lednu nebo únoru. Dřevěný můstek, to je to pravé pro Vaši zahradu, to Vám jistě chybí :) A nemusí být jen přes vodní hladinu. Může být jen dekorativní a ne vždy účelový, v kombinaci s cestičkami a keříčky. Pryč je doba, kdy byl moderní jen holý trávník. Zahrada nemusí být jednotvárná. Chce to jen získat inspiraci a někdy být trochu kreativní.

dřevěný můstek
d ř e v ě n ý m ů s t e k

Na internetu si můžete vybrat z dřevěných můstků, obvykle z domácí produkce od 1.800,- Kč nebo z dovážených značky Garth, které jsou lehce složitelné s povrchovou úpravou z měkkého dřeva od cca 600,- Kč v nejmenší verzi. Vždy záleží na prostoru, který máte k dispozici. Pokud Vám stačí běžný můstek cenově dostupný, který mý většina na své zahrádce, pořiďte si Dřevěný můstek značky Garth.

Pokud jste však náročnější, můžete zvolit nějakou truhlářskou firmu, která Vám vystřihne dřěvěný můstek přesně podle Vašich představ. Takový, jaký nikdo nemá. Můžete si zvolit materiál, povrchovou úpravu, rozměr, tvar a různé vyřezávané ozdobičky, tak aby byl můstek opravdu originální. Ale výběr vhodného truhláře také není jednoduchý. Jestli chcete něco extra, musí to být truhlář, který má fantazii. Tady je nejlepší osobní doporučení od někoho známého, popřípadě recenze z internetu. Ale myslím tím opravdu recenze, ne jen vychloubání firem. A  pokud dobře vyberete, pak každý bude rád shlížet z můstku na vodní plochu, kde se Vám mezi lekníny budou v létě prohánět kapříci nebo zlaté rybičky a nebo jen na Vaši krásnou zahradu. Proč mít na zahradě jen holou zelenou plochu se stromy a keři :), buďte originální.

„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
– Albert Einstein