Počítačové hry a dnešní generace

Volný čas, děti a počítačové hry

Mnoha rodičům se zdá, že jejich ratolesti příliš mnoho času tráví u počítače. Určitě je to pravda, doba je jiná a děti mají jiné možnosti než dřív. Přístup na internet a ke hrám se mnohým rodičům nelíbí, ale co naplat, nechceme, aby naše děti byly vyloučeny z kolektivu, jen proto, že nemají internet a nehrají počítačové hry. Samozřejmě předškolní děti by se měly k počítači přibližovat co nejméně. Ale pokud máme starší děti, nevyhneme se rozhodování, zda povolit hry nebo ne. Podle různých studií mají počítačové hry negativní i pozitivní vlivy na psychiku dětí. Vždy je to individuální, s ohledem na věk a rozumové schopnosti dítěte.

Jedno pozitivum můžu zmínit,  pokud mají účet třeba na Steamu a komunikují s ostatními hráči z celého světa, mohou si značně vylepšit svou angličtinu. Pro rodiče je nejdůležitější nastavit pravidla, co se týká času u počítače, aby se z hraní nestala závislost. To ovšem závisí na věku a je to zcela v kompetenci rodičů. Pokud tohle zvládnete, nebudete mít problém. I v dřívějších dobách si kluci ve volném čase hráli na vojáky, tady si hrají na vojáky v počítačovém prostředí a je to realističtější. Proto je dobré, zajímat se o to jaké hry děti hrají. Bohužel kluky budou vždycky lákat nejvíc střílečky. Zkuste si někdy zahrát se svou ratolestí, nebo se jen dívejte, jak hraje. Znáte své dítě nejlíp a poznáte, jaký vliv na něj hra má.

počítačové hry
počítačové hry

Počítačové hry jako Mafia 2 – dovolit nebo nedovolit ?

I když již byla v roce 2016 vydána Mafia 3, přináším Vám malou recenzi na předcházející verzi, a to Mafia 2 od českých vývojářů. Je to 3D akční počítačová hra a byla vydána v roce 2010. Recenzi napsal hráč „Jarason“ z hráčské komunity Steam.

Hru Mafia 2 bych doporučil všem, ať již hrají nebo vůbec nehrají hry. Mafia 2 obsahuje akci, napětí a dokonce i komedii. Postavy a jejich děje jsou neskutečně napínavé a dokáží Vás doslova vtáhnout do světa Mafia, ať už se jedná o hlavního hrdinu Vita Scalettyho nebo jeho nejlepšího kamaráda Joe Barbara. Co postavám dodává na kvalitě, je i úžasný český dabing. Hra začíná v roce 1943 a provede Vás až do roku 1951.

Za tu dobu se Vito dostane do spousty přestřelek a pobude si i nějakou tu dobu ve vězení. Děj je nepředvídatelný, a tak vás bude neustále překvapovat. Chvílemi Vám může přijít jako malá komedie, jelikož dobrých hlášek je zde opravdu hodně. Ačkoliv se hra zdá být zábavnou a veselou, objeví se momenty, kdy vám může ukápnout i slza. Ano je to tak, já osobně jsem se u hry málem rozbrečel a to nejsem žádná baba. Proto bych řekl, že Mafia 2 je jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál a určitě si ji ještě několikrát zahraji znovu.

Pro dokonalý zážitek si pusťte zvuk!

 

 

Vládnou tedy na pomyslném žebříčku dětských hodnot sport, jako fotbal nebo hokej nebo počítačové hry? Mají určitě svůj smysl všechny dětské zájmy, pokud je dokážeme správně vést. Také máme nějaký podíl na tom, co naše děti dělají a pokud jim nevěnujeme pozornost, jednou se to obrátí proti nám. Proto je lepší hrát si s dětmi co nejvíce.

počítačové hry
Mafia 2 screen 2
počítačové hry
Mafia 2 screen 1

 

počítačové hry
Mafia 2 screen 3

 

počítačové hry
kdo si hraje, nezlobí