Motor jede

Vraťme se časem o více než 100 let zpět do roku 1911, kdy ještě neexistoval Motor a kdy se v Českých Budějovicích dala dohromady parta kluků z gymnázia a založili první družstvo a již roku 1913 byly sehrány první zápasy ve stylu Bandy hokeje. Bandy hokej byl postupně převálcován kanadským hokejem a 21. prosince 1924 sehrál SK České Budějovice svůj první kanadský hokejový zápas.

V roce 1928 se sloučily dva sportovní kluby Viktorie České Budějovice a Slovan České Budějovice do AC Stadion České Budějovice. Tím započala éra vzestupu hokeje v tomto jihočeském městě.

V roce 1936 začal AC Stadion hrát v I. ročníku celostátní ligy a existoval až do roku 1948, kdy byl přejmenován , a poté ještě několikrát, až se jméno sportovního hokejového klubu ustálilo až do roku 1965 na názvu Slavoj České Budějovice. V tomto roce je první zmínka o podniku Motor, který pomohl znovu pozvednout klub z ekonomické krize, ve které byl.

21. prosince 1992 byl klub znovu přejmenován, tentokrát na HC České Budějovice. Kromě sezony 2003/2004, kdy spadl klub do I. ligy, hrál klub stále v extralize. Díky trenéru Jandačovi a skvělým hráčům jako Prospal, Dvořák, Turek nebo Ferenc, trval propad pouze jednu sezonu.

2006-2012 byl klub veden pod názvem HC Mountfield podle generálního partnera, který ovšem v roce 2013 přestěhoval klub z Českých Budějovic do Hradce Králové, kde se doposud hrála pouze I. liga. V této době se někteří hráči nechtěli smířit s tím, že by se v Českých Budějovicích nehrál hokej a díky hráčům Radek Bělohlav, Stanislav Bednařík, Petr Sailer, Roman Turek a Aleš Kotalík, a také díky úžasné fanouškovské základně zde zůstal, i když zatím pouze prvoligový.

Rok 2013 odstartoval novou éru pod názvem MOTOR

Motor ČESKÉ Budějovice
Motor

Nyní se píše rok 2017 a Motor se pomalu chystá na baráž o postup. Budeme držet všechny palce i pěsti, ať jim to vyjde. Protože tento klub si zaslouží postup zpět do extraligy. Klub má všechny předpoklady se letos do extraligy probojovat, a to také díky těmto posilám ze zahraničí :

Mitchell Fillman – Canada

Ján Mucha – Slovensko

Žiga Pavlin – Slovinsko

Michal Chovan – Slovensko

Benjamin Walker – USA

                                       Motor šlape jako motor !

Motor České Budějovice
Motor jede