Posted on

Kočky a jaro

Kočky a jejich jarní řádění. Také nemůžete spát, když slyšíte kočičí řev? Milujete kočky? Pak jistě víte, že únor je jejich oblíbený měsíc. Kočky se mrouskají a další měsíce jsou velmi mazlivé a neustále vyžadují pozornost. To se týká kočiček, kocourci se chovají trochu jinak. Většinou
uvidíte jen u misek s jídlem a to ještě není jisté. Někdy se může stát, že kocourka neuvidíte několik dní a potom se vrátí celý pohublý, prostě příroda :)

Kočky a jaro
Mainská mývalí

 

Naše úžasné kočičky se po jejich nočním i
denním řádění víc zdržují doma, tím myslím u domu. Vždycky mi připadá, že mi tím jejich kočičím mňoukáním něco říkají ? A ty jejich nádherné zelené oči. Nejen, že svítí ve tmě, taky jsou neskutečné, jak se na Vás dívají, když Vás považují za člena rodiny. Chodí naproti k vratům, když se vracíte z práce a vítají Vás stejně jako pejsci. Čekají na pohlazení a teprve potom jsou spokojené.

Kočky a jejich nádherné zelené oči

Lidé, kteří kočky nemají rádi, nevědí, o co přichází. Když si vzpomenu na naši Roxynku, která s námi
seděla u stolu na své židli a poslouchala jako pejsek, je mi smutno, že už mezi námi není. Ale máme její potomky a tak je vlastně částečně stále s námi. „Veve“ je její poslední koťátko, vlastně už to je i zasloužilá babička, přesto je stále hravá, jako všechny mainské kočičky a co dělá v mátě, to je psina.

Když uvidíte opuštěné kotě nebo kočku, neobracejte se k nim zády. Oni se Vám odvděčí svou láskou. Nevěřte tomu, že kočky jsou falešné. Není to pravda. Kočka dokáže být neskutečně vděčné zvíře, pokud si ji získáte. Oni jen mají svůj pud sebezáchovy a pokud někde dostanou najíst a je jim tam dobře, vrací se. Jsou to velmi svobodná zvířata a svým způsobem stále divoká. Stačí je pozorovat, když loví myši, tam je nejvíc vidět, že jsou hravé a stále nespoutané. Proč bychom je tedy měli měnit, jen ať zůstanou stále svobodné. Kočičky jsou prostě divošky a přesto naši miláčkové.

A tak, stejně jako Mach a Šebestová můžeme volat ?

„Haló, haló, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom, ať je koček milión.“